×

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

Biten Devir: Müşteriler işletmeye gidiyor

Başlayan Devir: İşletmeler müşteriye gidiyor

Nedeni: Müşteriden çok rakip var

Sizde de böyle değil mi?

Fırsatlarınızı ve müşterilerinizi memnun edemediğiniz zaman potansiyelinizden daha az para kazanırsınız. Milenyum müşterileri artık çok talepkâr, anında dönüş bekliyorlar. Ayrıca rekabette gittikçe artıyor. Müşterisine geç cevap veren firmalar kaybederken anında müşterisiyle iletişim kuran firmalar kâra geçiyor. Ayrıca şu bilgiye paylaşmak isterim. Yapılan araştırmalarda 1 memnun müşteri 5 yeni müşteri getirirken 1 memnuniyetsiz müşteri 25 kişiye kötü reklam yapmaktadır.

Müşterilerinizi Kolayca Nasıl Memnun Edebilirsiniz?

Müşteri bilgilerinizi, bekleyen fırsatlarınızı tablolar ile takip etmeye çalışmak çoğu zaman işlerin karışmasına sebep olur. Vaktinizi dosyalar arasında harcamak ve müşterilerinizi kaybetmek istiyorsanız CRM (müşteri ilişkileri yönetimi)’e ihtiyacınız yok, ancak müşterilerinizi memnun etmek ve fırsatları önceden görerek kaçırmamak için CRM programına ihtiyacınız var. Peki CRM nedir?

CRM nedir

İşini büyütmekte zorlanan Patronların Limanı CRM. Peki CRM Nasıl yardımcı olur?

CRM potansiyel ve mevcut müşterilerinizin fırsat takiplerini yapmanızı, tekliflerinizi, belgelerinizi takip etmenizi sağlayan bir web yazılımıdır. Asıl anlamı müşteri ilişkileri yönetimi olan CRM işletmedeki:

 • Pazarlama- satış
 • Satın alma
 • Satış sonrası hizmetler
 • Teklifler
 • Yeni müşteriler edinme
 • Mevcut ve potansiyel müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesi gibi birçok süreci yönetmenizi kolaylaştırır.

Fırsat takiplerinizi kolayca yapabilmek, müşterilerinizi ve müşteri adaylarınızı hızlıca memnun edebilmeniz için önemlidir. İlk müşteriyi edinmek çok zahmetli iştir. Hem bu zahmetli süreci daha da kolaylaştırabilir hem de mevcut müşterinize kolayca daha çok satış yapabilirsiniz.

youtube icon Okumaktan yorulduysanız video için tıklayın.

Ücretsiz UyumCRM demo için tıklayın.

Büyümek İsteyen İşletmeler İçin Olmazsa Olmaz: CRM, Peki Neden?

Büyüyen işletmelerin ortak özellikleri kolayca müşteri edinmeleri ve bu müşterilerin uzun süre kendilerinin alışveriş yapmasını sağlamaktır. Ancak müşteriyi etkilemek tek başına yeterli değil; müşteriler artık bağ kurmak istiyor, anında dönüş bekliyorlar, sorunlarının çözülmesini ve ihtiyaçlarının karşılanması…. Tüm süreçlerinizi müşteri odaklı yönetmeniz müşterilerinizin size karşı güven duymasını sağlar, güven duyan müşteriler ise sizin topluluğunuzu oluşturur. Topluluk ise tekrar tekrar alışveriş yapar ve sizin yerinize başkalarına sizden bahseder.                Günümüz dünyasında işletmeler artık ürün odaklı değil; müşteri odaklı yapılanmaktadır. Binlerce müşteri içinden, her bir müşterinin beklentisini karşılamaya yönelik aksiyonlar alınmalıdır. Önemli olan tek seferlik satış yapmak değil size güven duyan bir topluluk oluşturmaktır çünkü mutlu müşteri demek daha çok müşteri demektir.

Ücretsiz UyumCRM demo için tıklayın.

CRM Sizi Uzaya Götürür mü?

Maalesef götürmez, yalnız kolay müşteri edin ve memnuniyeti sağlayarak işlerinizi büyütmenize yardım eder. Müşteri ilişkilerinde verimli, hızlı ve etkili bir işleyiş sağlamak için müşterinin ihtiyaçlarını doğru tespit etmelisiniz. Hizmetinizi/ürününüzü doğru yerde, müşterinizin ihtiyaç duyduğu zamanda, en uygun araçla sunmanız gerekir. Ve bunları CRM ile çok kolay yapabilirsiniz.

CRM yazılımlarının öncelikli amacı firmaların karlılığını artırmaktır. CRM yazılımları ile firmanız,

 • Müşteriyi dinleyen, anlayan ve isteklerine hızla cevap veren
 • Potansiyel müşterilere ulaşarak var olan müşterilerine yeni sadık müşteriler ekleyen
 • Ürünleri arasında çapraz satış gerçekleştiren ve
 • Siparişleri hızla satışa dönüştüren bir işletme haline gelir.

İş süreçleriniz kolaylaştıkça yeni müşterilere daha hızlı ve etkili şekilde temas edersiniz.

Ücretsiz UyumCRM demo için tıklayın.

CVK-Group-1.jpg
Dedeman-Holding-1.png
Elle-Ayakkabı-1.png
ENKA-İnşaat-ve-Sanayi-AŞ-1-1.png
Erpiliç-1.jpg
Hamidiye-Su-1.jpg
Kolin-Holding-1.png
Limak-Holding-1.jpg
Matraş-Deri-1.jpg
Microsoft-Türkiye-1-1.png
Milangaz-1.jpg
mudo-1.jpg
İKEA-1.png
İzmir-Gaz-1.png
Miele-Elektrikli-Aletler-1.png
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

  ×

  Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.