×

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

Son yıllarda insan kaynağının önemi sık sık dile getirilse de, kimi zaman yeterince anlaşılmamış olabiliyor. Oysa bir işletmeyi diğerlerinden ayıran, rekabette birkaç adım öne çıkaran, firmanın büyümesini, hedeflerine ulaşmasını ve marka olmasını sağlayan faktörlerin başında “insan kaynağı” gelmektedir. Aslında işin özet cümlesi olarak; “Bir şirket başarılı ise, o şirkette başarılı çalışanlar vardır.” diyebiliriz.

İşletmenin başarılı bir şirket olarak faaliyet göstermesi için, çalışanların iş yerinde geçirdikleri zamanlarda yüksek performans göstermeleri gereklidir. Öncelikle çalışanların performansı artırılmalıdır ki, işletmenin performansı da artarak hedeflerine ulaşabilsin. Peki, çalışanların performansları nasıl arttırılabilir diye baktığımızda; buradaki değişken unsurları dikkate almak gerekir. Öncelikle; çalışanların yaptıkları işe dair yeterli bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olmaları gereklidir. Bununla birlikte; o işi yapabilmeleri noktasında gerekli teknik ekipmanlara ve fiziksel ortama sahip olmalıdırlar. Son olarak da; çalışanlar, işlerini yapmaya istekli olmalıdırlar. Bu üç maddeden bir tanesi dahi eksik olsa, sonuç olarak işletmede istenen performans sağlanamaz.

İş yerindeki verimliliği olumsuz etkileyen unsurlar mercek altına alınmalı ve çözüme kavuşturulmalıdır. Hangi konuda eksiklik var ise, tamamlanmasına yönelik harekete geçilmelidir. Personelin bilgi eksikliği var ise, kurum içi eğitimler düzenlenebilir. Çalışma ortamında veya kullanılan teknik cihazlarda eksiklikler var ise, tamamlanabilir. Eğer çalışanlarda bir isteksizlik söz konusu ise, nedenleri araştırılarak, bu konuda gerekli önemler alınmalıdır. Özetle, işletmeler etkin bir performans yönetimini sağlayacak stratejik yol haritalarını oluşturmak zorundadırlar.

CVK-Group-1.jpg
Dedeman-Holding-1.png
Elle-Ayakkabı-1.png
ENKA-İnşaat-ve-Sanayi-AŞ-1-1.png
Erpiliç-1.jpg
Hamidiye-Su-1.jpg
Kolin-Holding-1.png
Limak-Holding-1.jpg
Matraş-Deri-1.jpg
Microsoft-Türkiye-1-1.png
Milangaz-1.jpg
mudo-1.jpg
İKEA-1.png
İzmir-Gaz-1.png
Miele-Elektrikli-Aletler-1.png
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.