×

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

Her yeni jenerasyon, bir önceki jenerasyona göre farklı özellikleri taşıyor. Bugün ve gelecekteki nesillerde, girişimcilik ruhu çok daha fazla olacaktır ve daha fazla şirketin kurulabileceği öngörülüyor. Girişimciliğin bu denli yaygınlaşmasında, dijital dünyanın sunduğu imkanlar büyük rol oynuyor. Geçmiş yıllarda küçük bir finansa sahip olanlar pazara dahi ulaşamazken, bugün sosyal medya ve arama motorlarının sunduğu imkanlarla yurtiçinin yanı sıra yurtdışında bile pazar fırsatları yakalayarak, yaygınlaşmaları mümkündür. Özetlemek gerekirse, girişimciler için şirket kurmak, şahıs şirketi ile çok kolay olmaktadır.
Bu yazımızda, şahıs şirketi hakkında bilgilendirme yapacağız. Yazımızın içerisinde; şahıs şirketi kurma, şahıs şirketlerinde ortak sayısı, şahıs şirketlerinde sermaye, şahıs şirketlerinde kuruluş işlemleri ve kurulacak şirket acaba limited mi olmalı- şahıs şirketimi mi olmalı gibi çeşitli konulara cevapları bulabilirsiniz. Öyleyse, şahıs şirketinin tanımını yaparak yazıya başlayalım. Çoğu zaman tek kişinin veya birden fazla kişinin kurduğu şirket kurulumu türlerinden birisi “şahıs şirketi”dir. Bir girişimde şahıs şirketi kurmanın nedenleri arasında; küçük bir sermayeye sahip olma, orta ölçekte bir iş yapma veya tek başına iş sahibi olma gibi çeşitli nedenler yer alabilir. Şahıs şirketlerinde ortakların sorumlulukları sınırsızdır, örneğin şirket borçlarına karşı tek kişi veya ortaklar tüm mal varlıkları ile sorumludur. Bu şirket türü az önce de ifade ettiğimiz üzere, genelde tek kişinin kurduğu veya birkaç ortaklık ile kurulan bir yapıdır. Diyelim ki şahıs şirketinde birkaç ortak bulunuyor. Ortakların hepsi onaylamadığı sürece, bir ortağın ortaklık payı, diğer başka bir kişiye satılamaz veya devir edilemez. Nitekim şirketten ayrılan bir kişi olursa da, şirket ilişkilerinden dolayı, belli bir süre üçüncü kişilere karşı sorumluluklarını devam ettirmektedir.

CVK-Group-1.jpg
Dedeman-Holding-1.png
Elle-Ayakkabı-1.png
ENKA-İnşaat-ve-Sanayi-AŞ-1-1.png
Erpiliç-1.jpg
Hamidiye-Su-1.jpg
Kolin-Holding-1.png
Limak-Holding-1.jpg
Matraş-Deri-1.jpg
Microsoft-Türkiye-1-1.png
Milangaz-1.jpg
mudo-1.jpg
İKEA-1.png
İzmir-Gaz-1.png
Miele-Elektrikli-Aletler-1.png
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.