×

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

İleti Yönetim Sistemi Nedir?

İYS, şirketler tarafından gönderilen ticari iletilerin izinlerinin alınması, saklanması için oluşturulmuş ulusal veri tabanıdır. İleti Yönetim Sistemi tüketicilerin aldıkları pazarlama, promosyon, kampanya, indirim, hediye reklam vb. içerikli sms veya maillerde kabul veya ret hakkını kullanması için oluşturulmuştur.

İleti Yönetim Sistemi Nasıl Çalışır?

İleti Yönetim Sistemi, hizmet sağlayıcılarının alıcılara gönderdiği iletiler öncesinde alınması gereken ya da alınan izinler için güvenli bir saklama ortamını sunar. Alıcıların bu izinler hakkında onay ve ret bildirimleri yapabilir ve gerektiğinde şikâyette bulunabilir.Pazarlama İletileriniz için Artık Müşterinizden İzin Almanız Gerekiyor!

Hizmet Sağlayıcılar

Hizmet Sağlayıcılar, İleti Yönetim Sistemi sayesinde müşteri izinlerinizi kolaylıkla ve güvenle yönetebilir.

Pazarlama İletileriniz için Artık Müşterinizden İzin Almanız Gerekiyor!İzin Yönetimi

İzinlerinizi sisteme yükledikten sonra onaylara ilişkin tüm sürecin yönetimi

Pazarlama İletileriniz için Artık Müşterinizden İzin Almanız Gerekiyor!İleti Yönetimi Hizmetleri

Vatandaşlara sağlanması zorunlu olan çağrı merkezi kısa numara ve kısa link hizmetleri

Pazarlama İletileriniz için Artık Müşterinizden İzin Almanız Gerekiyor!Onay ve Ret Bildirimi

Müşteri onay ve ret bildirimlerini farklı kanallardan toplayarak, işletmenize ait markalar için izinlerin ayrı ayrı yönetimi

Pazarlama İletileriniz için Artık Müşterinizden İzin Almanız Gerekiyor!İzinlere Hukuki Dayanak

İleti Yönetim Sistemi’ne yüklenen veya İleti Yönetim Sistemi aracılığıyla alınan tüm onay/ret bildirimleri zaman damgasıyla işaretlenir.

Vatandaşlar

İşletmelere (Hizmet Sağlayıcılar) vermiş olduğunuz ticari elektronik ileti izinlerinizi İleti Yönetim Sistemi üzerinden görüntüleyebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.

Pazarlama İletileriniz için Artık Müşterinizden İzin Almanız Gerekiyor!

İzin Yönetimi

Hizmet Sağlayıcılar ve markalarına vereceğiniz izinleri her kanal için (arama, mesaj, e-posta) ayrı ayrı görüntüleyebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.

Pazarlama İletileriniz için Artık Müşterinizden İzin Almanız Gerekiyor!Şikâyet Sistemi

Hizmet Sağlayıcılardan gelen ticari elektronik iletilerle ilgili şikâyette bulunabilirsiniz.

Pazarlama İletileriniz için Artık Müşterinizden İzin Almanız Gerekiyor!Onay ve Ret Bildirimi

İleti Yönetim Sistemi aracılığıyla Hizmet Sağlayıcılara iletişim onayı verebilir veya reddetme hakkınızı kullanabilirsiniz.

Pazarlama İletileriniz için Artık Müşterinizden İzin Almanız Gerekiyor!Erişim Kolaylığı

Çok yakında İleti Yönetim Sistemi’ne; İleti Yönetim Sistemi Web, İleti Yönetim Sistemi Mobil, İleti Yönetim Sistemi Çağrı Merkezi ve e-Devlet üzerinden ulaşabileceksiniz.*İleti Yönetim Sistemi, vatandaşlarımızın kullanımına henüz açılmamıştır.

Nasıl Başvurulur?

MERSİS üzerinden Temel Hizmetler Kullanım Taahhütnamesini e-İmzanız ile onaylayarak başvuru yapabilirsiniz.
Alıcı(vatandaş) onay ve ret işlemlerinizi İleti Yönetim Sistemi Web, İleti Yönetim Sistemi Mobil, çağrı merkezi, kısa numara, kısa link ve e-Devlet kapısı üzerinden yönetebilirsiniz.*Başvuru süreci sadece Hizmet Sağlayıcılar içindir.

İleti Yönetim Sistemi Başvuru Belgeleri

Eğer hizmet sağlayıcı tüzel kişi ise;

 • Şirket unvanı,
 • Vergi kimlik numarası,
 • MERSİS numarası
 • Fatura adresi
 • İmza sirküleri,
 • Firma unvanı ve yetkililerinin yer aldığı ticaret sicil gazetesi,
 • Islak imzalı İYS Hizmet Sözleşmesi.

Hizmet sağlayıcı gerçek kişi ise;
İmza yetkilisinin adı-soyadı, doğum tarihi, TC kimlik numarası, telefon numarası ve kurumsal e-posta adresi ile yukarıda istenilen diğer belgeleri teslim etmelidir. Hizmet sağlayıcı tüzel kişiden farklı olarak MERSİS numarası yerine TC kimlik numarası, imza sirküleri veya imza beyannamesi verir.

Hangi Durumlar Onay Gerektirmez?

Alıcının kendisiyle iletişime geçilmesi için iletişim bilgilerini vermesi durumunda, abonelik, üyelik, borç hatırlatma veya benzeri durumlarda konuyla ilgili bilgi verilirken onay işlemi gerekmez.
Esnaf olan alıcıların iletişim adreslerine gönderilen elektronik iletilerde ve sermaye piyasasına ilişkin mevzuat faaliyeti içerisinde yer alan şirketlerin müşterilerine bilgilendirme amaçlı gönderdiği elektronik iletilerde de onay işlemi gerekmez.

Mevzuat

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında, Hizmet Sağlayıcılar tarafından alıcılara gönderilecek ticari iletilerin, Yönetmelik ile belirlenen istisnalar dışında alıcının onayı olmadan gönderilemeyeceği, izin dâhilinde gönderilen iletilerde ise alıcılara ret imkânı sağlanması gerektiği belirtilmiştir.İYS İş Ortakları, İYS’den API lisansı kullanımı ve canlı ortama erişim hakkı elde ederek kendi müşterilerine İYS hizmetlerinin kullanılmasına imkân veren firmalardır. Uyumsoft İYS’nin yetkili iş ortağıdır.

UyumİYS’ye Hemen Başvurmak için Tıklayın

CVK-Group-1.jpg
Dedeman-Holding-1.png
Elle-Ayakkabı-1.png
ENKA-İnşaat-ve-Sanayi-AŞ-1-1.png
Erpiliç-1.jpg
Hamidiye-Su-1.jpg
Kolin-Holding-1.png
Limak-Holding-1.jpg
Matraş-Deri-1.jpg
Microsoft-Türkiye-1-1.png
Milangaz-1.jpg
mudo-1.jpg
İKEA-1.png
İzmir-Gaz-1.png
Miele-Elektrikli-Aletler-1.png
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

  ×

  Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.