×

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

Proforma fatura, adından da anlaşılacağı üzere yapılacak işe dair, bir teklifin faturasıdır, diğer bir anlamıyla bir ön fatura anlamına gelmektedir. Bu fatura çeşidinin, kanunun ve maliyenin tarafında bir yükümlülüğü bulunmaz. Proforma fatura kesildiğinde, karşılığında mal sevkiyatı veya hizmet verilmesi yapılmaz ve bunlar gerçekleşmediği için de bir para ödenmesi durumu yoktur. Bu fatura türü, ağırlıklı olarak ithalat-ihracat süreçlerini içeren dış ticaret işlemlerinde bir teklif faturası olarak büyük katkı sağlamaktadır. Özetle, ticari faturalar gibi, olmazsa olmaz bir fatura olmamasına rağmen,  satıcının ve alıcının kendi iş süreçlerini daha etkin ve hızlı bir şekilde yönetebilmesi noktasında tercihlerine göre düzenleyecekleri bir faturadır. Bu yazımızda, proforma fatura ne demek, proforma fatura nasıl düzenlenmekte, proforma faturada hangi bilgiler yer almakta, proforma fatura nasıl kesilmekte gibi çeşitli konulara değineceğiz.

CVK-Group-1.jpg
Dedeman-Holding-1.png
Elle-Ayakkabı-1.png
ENKA-İnşaat-ve-Sanayi-AŞ-1-1.png
Erpiliç-1.jpg
Hamidiye-Su-1.jpg
Kolin-Holding-1.png
Limak-Holding-1.jpg
Matraş-Deri-1.jpg
Microsoft-Türkiye-1-1.png
Milangaz-1.jpg
mudo-1.jpg
İKEA-1.png
İzmir-Gaz-1.png
Miele-Elektrikli-Aletler-1.png
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.